You are not logged in.

Dear visitor, welcome to FORUM OWCZARKA BELGIJSKIEGO. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

MELomani

przyglądający się

• wbb.thread.starter

Occupation: Studenci :)

• Send private message

1

Sunday, April 3rd 2005, 10:03pm

Ropa z siusiaka

Witam wszystkich. Naszemu Melowi ropieje "fifołek". Na czubku spod napletka wycieka powoli ropa. Piesek jest w takim stanie od czasu adopcji (prawie 2 tyg). Podejrzewamy że to moze z przeziebia, bo wczesniej mieszkal w kojcu. Dotychczas przemywalismy go rumiankiem, ale to wydaje sie malo skutkowac. Pies siusia normalnie. Wydaje sie ze go to nie boli i nie przeszkadza. Co radzicie?

pozdrawiamy
Magda, Piotrek & Mel

GG:
Magda - 5442028
Piotrek - 2106477
(Mel jeszcze nie ma :) )

sajgon

belgomaniak

• Send private message

2

Sunday, April 3rd 2005, 10:16pm

Witam.
Udac się do lekarza.
Sławek,HESTIA;SHIRA

Gaja

hiper belgomaniak

Occupation: agent ubezpieczeniowy

• Send private message

3

Sunday, April 3rd 2005, 10:56pm

Stanów zapalnych nie należy pozostawiać samych sobie, a tym bardziej w takim miejscu. Może dojść do stanu zapalnego cewki moczowej i pęcherza. Radzę udać się do lekarza. A tak na marginesie to lepszy jest Rivanol do przemywania takich miejsc, również do przemywania drobnych skaleczeń, ranek.
Ania, Camry Strażniczka Kotów, Mona z Baśni, Zoey Pierwszy Pokemon, (Gaya Polaris); Koty: (Rita), Bussy Księżniczka, (Szejko nad Szejkami) i (Kiciek). Klub CAVANO i Klub PASTUSZKOWO

4

Sunday, April 3rd 2005, 11:10pm

Niewielka ilość takiej wydzieliny jest fizjologiczna. Jednak jeśli to zauważyliście to podejrzewam, że nie jest to niewielki wyciek.
I tak jak przedmówcy radzę udać się do wterynarza.
Rzeczywiście Rivanol albo Nadmanganian Potasu będzie lepszym preparatem do przemywania niż Rumianek.

Uważam że te problemy mogły się nasilić na skutek stresu związnego z nowym miejscem. Ale myślę że to nic groźnego i po konsultacji u weta na pewno wszystko wróci do normy :)

Roksana

hiper belgomaniak

• Send private message

5

Monday, April 4th 2005, 12:53pm

Ale słuchajcie, może Mel jest podobny do Phalco...(Znaczy tez jeszcze jeszcze dojrzewa)
Od kiedy nasz Młody zaczął intensywnie rosnać zaczęła wyciekać mu po siusianiu właśnie taka wydzielina (wbrew pozorom nie jest tego za dużo może 2-3 krople, ale jest to gęste i kiedy rozniesie sie to po sierści wszystkie syfy z dworu przyczepiają sie do tego i wygląda że jest tego wiecej)
Byłyśmy z tym u kilku Wetów, młody tez dostawał na początku lekarstwa, płukanie, rivanol. etc. I co ?? I nic.... jak leciało tak leci. Czasem mniej czasem więcej a niekiedy przestaje.
Dopiero po konsultacji z Wrocławskim autorytetem Weterynarii dostałyśmy poradę: Można leczyć taki objaw dojrzewania, tylko, po co. Należy sprawdzać, obserwować, delikatnie oczyszczać i tyle.
Od jakis 3 miesięcy Młody nie dostaje na to żadnych lekarstw i zupełnie mu to nie przeszkadza. Siusiaczek jest zdrowy i różowiutki. Kiedy pod brzuszkiem robi się syf bierzemy po prostu czysta szmatkę ciepłą wodę i tyle. (aha i żeby za bardzo brud sie nie przyklejał Phalco ma delikatnie przycięte włoski koło siuraka- co tez daje skutek)
Poza tym Tatuś Mela miał dokładnie to samo w jego wieku. I mu przeszło po zakończeniu dojrzewania.
P.S. poza tym to nie jest Ropa….tylko …kurcze zapomniałam jak to się zwało…… ale nie ropa. (jak się dopytam to napisze)
Ale do Weta i tak sie przejdzcie, bo to może coś innego być.
Jak chcecie to napiszcie do mnie lub Kaski to powiemy wam gdzie sa dobrzy Weci :wink:

Powyższa wypowiedź, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn :D

MELomani

przyglądający się

• wbb.thread.starter

Occupation: Studenci :)

• Send private message

6

Monday, April 4th 2005, 3:01pm

Dzieki za rady. Moze faktycznie to nic takiego ale posluchamy Was i przejdziemy sie do weta. Zawsze lepiej zasiegnac opini fachowca ;)

pozdrawiamy
Magda, Piotrek & Mel

GG:
Magda - 5442028
Piotrek - 2106477
(Mel jeszcze nie ma :) )

Godelaine

hiper belgomaniak

Occupation: Koordynator ds Zatrudniania

• Send private message

7

Monday, April 4th 2005, 9:34pm

Trzymam kciuki, by nie było to nic poważnego.

A tak w ogóle... Może w temacie Mela cosik napiszecie? Jak Wam idzie? Jak psiak odnajduje się w nowej sytuacji? Nie dajcie się prosić!
Pozdrawiamy
Goddy, Desti, Eksi i Falka
ZAPRASZAMY NA BLOG DESTI, EKSI i FALKI

Belga

super belgomaniak

• Send private message

8

Monday, April 4th 2005, 9:42pm

Kiedyś też udałam się do weta z dorastającym psem z tego samego powodu. Wet spytał mnie tylko z pobłażliwym uśmiechem - a czy pani widziała jak wygląda psia sperma? Ja też myślałam, że jest to ropa, a podobno w okresie dojrzewania taki wzmorzony wyciek jest normalny. W każdym razie w przypadku mojego psa nie był to żaden stan zapalny, no ale zawsze lepiej sprawdzić.
Magda i Belga

Asia W.

hiper belgomaniak

• Send private message

9

Monday, April 4th 2005, 11:02pm

Wampir miał takie wycieki i był to stan zapalny, więc lepiej nie lekcewazyć.
Ja nie pamietam co dostawał, ale dostawał jakies leki i dodatkowo płukanie rivanolem.
Później mu przeszło i do końca nie było nawrotów.
Pozdrawiamy
Asia, Andzia, Wiki i Wili