You are not logged in.

Dear visitor, welcome to FORUM OWCZARKA BELGIJSKIEGO. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Thrima

przyglądający się

• wbb.thread.starter

Occupation: Grafik

• Send private message

1

Thursday, March 24th 2011, 9:35pm

Strona sos.belgi.pl

Dostałam pakiet cudnych, uśmiechniętych zdjęć Simby. Dziękuję bardzo :) Gotowa wersja grafiki powinna się pojawić dziś w nocy jeszcze.
Dostałam też informację od Kiary, że zapewni miejsce na serwerze i mamy zgodę na subdomenę na stronie belgowej. Oprawą graficzną strony zajmę się po tym weekendzie, będę na bieżąco dawać znać o postępach.
Na ten moment chciała bym abyście wypowiedzieli się odnośnie proponowanych działów na stronie, potrzebnych tekstów do zamieszczenia i tym podobnych.
Na pewno będzie w menu dział z psami obecnie do adopcji, nie od rzeczy był by też temat z happy endami. Moim zdaniem dobrze by było także zrobić dział w rodzaju "na co powinna być przygotowana osoba adoptująca belga/psa w typie" - wiecie lepiej o co chodzi. Wiem, że są rozmowy przed adopcyjne etc. ale dobrym pomysłem wydaje mi się taki tekst bezpośrednio na stronie z psami do adopcji.
No i ważne pytanie - kto by się podjął napisania i redagowania tekstów na stronie?
Czekam na Wasze pomysły :D
PS do modów - nie wiem czy post powinien zostać tu czy lepiej z tego wydzielić temat o stronie osobny 8|
"Gdzie zło znajdziesz, mień to złym i nie zostaw wrogów w pokoju"
Havamal

Spraw sobie prezent i pomóż potrzebującym psom:
http://sklepikpodorionem.blogspot.com/

This post has been edited 1 times, last edit by "Kiara" (Mar 25th 2011, 9:06am)

masm

hiper belgomaniak

• Send private message

2

Thursday, March 24th 2011, 10:49pm

happy endowy napiszę o Pralinie i podeślę fotki - ale to za kilka dni :-)
Kocham Ugha!!!

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy."

Edward Abbey

ataga

hiper belgomaniak

• Send private message

3

Thursday, March 24th 2011, 11:19pm

Na pewno będzie w menu dział z psami obecnie do adopcji, nie od rzeczy był by też temat z happy endami. Moim zdaniem dobrze by było także zrobić dział w rodzaju "na co powinna być przygotowana osoba adoptująca belga/psa w typie" - wiecie lepiej o co chodzi. Wiem, że są rozmowy przed adopcyjne etc. ale dobrym pomysłem wydaje mi się taki tekst bezpośrednio na stronie z psami do adopcji.

Tak naprawdę to dość sporo już mamy tego tu na forum;

happy endy - można dać notkę o psie i link do tematu na forum - mogę się podjąć to jakoś ogarnąć choć w części, bo sporo tu tego mamy

w SOSach wisi wzór umowy adopcyjnej można by go również przenieść na stronę. Nie wszystkie psy są wydawane z umowami, ale wiem że nawet spoza forum ludzie korzystają z tego wzoru. Prośba do Beaty jakby go jeszcze raz oglądnęła czy nie trzeba czegoś tam może poprawić :)

mnie się osobiście podoba strona dobermania :) o ta; http://nadzieja-dobermana.pl/o_rasie/wychowanie Ale ona jest mocno rozbudowana no i działa przy fundacji, więc nie ma co jej wiernie kopiować ;) ale może kogoś natchnie do jakiś pomysłów?

Zahir

hiper belgomaniak

• Send private message

4

Friday, March 25th 2011, 2:58pm

Super sprawa! :thumbsup:

Mnie bardzo podoba sie pomysł z happy endami (fajnie, jesli opisy dałoby sie wzbogacić o fotki) i wrzuceniem tekstu o tym, na co powinna być przygotowana osoba zastanawiająca sie nad adopcją - takiego osobnego, podsumowującego, bo link do forum i ważnych dla nowych właścicieli tematów pewnie też sie gdzieś znajdzie :)

I przychodzi mi do głowy jeszcze jedna rzecz... kontakt do osób z poszczególnych części Polski, które mogłyby pomóc w podstawach - komunikacja z psem, socjal itd. Jak myślicie?

Jeśli będzie potrzeba, a nikt bardziej doświadczony nie będzie chętny, to moge coś napisać :)
EVEREST szczyt porozumienia - nowopowstały ośrodek szkolenia psów na Śląsku - zapraszam do zapoznania się ze stroną internetową: www.dogeverest.pl i aktualnościami na profilu facebookowym: http://www.facebook.com/pages/Everest-sz…9131452?fref=ts Pozdrawiam! Agnieszka Pache :)

ataga

hiper belgomaniak

• Send private message

5

Friday, March 25th 2011, 4:30pm

Jeśli będzie potrzeba, a nikt bardziej doświadczony nie będzie chętny, to moge coś napisać :)
Ja jestem za :) pisz :)
I przychodzi mi do głowy jeszcze jedna rzecz... kontakt do osób z poszczególnych części Polski, które mogłyby pomóc w podstawach - komunikacja z psem, socjal itd. Jak myślicie?
Fajny pomysł :) Mogę zgłosić siebie jako ośrodek krakowski na początek :P

ataga

hiper belgomaniak

• Send private message

6

Friday, March 25th 2011, 5:20pm

przepraszam, że tak post pod postem, ale wrzucam od razu zanim mi ucieknie ;)

można na takiej stronie gdzieś umieścić informację o tatuażach, gdzie mogą być (ucho pachwina) oraz wzory tatuaży naszych oddziałów plus info, że psy z zagranicy też mogą być tatuowane...może warto wspomnieć choć o Czechach, bo stamtąd jest psów najwięcej u nas...??...

dodałabym też informację o chipach z linkami do ważniejszych baz - masm gdzieś kiedyś ładnie wklejała te linki :)

może to jakiś pod rozdział pt - Ważna identyfikacja - czy coś w tym stylu???

masm

hiper belgomaniak

• Send private message

7

Friday, March 25th 2011, 8:11pm

bardzo dobry pomysł - identyfikacja jest najważniejsza - jak uczą 2 ostatnie przypadki z Konstancina i Rudy
Kocham Ugha!!!

Edward Abbey

tofiś

przyglądający się

• Send private message

8

Friday, March 25th 2011, 9:56pm

Ja bym mogła się zgłosić dla Gdyni i okolic ;)

I może by stworzyć jakąś bazę osób, które mogłyby robić wizyty przedadopcyjne? Niekoniecznie musi być dostępna dla wszystkich ale przydałoby się mieć wszystkie takie osoby w jednym miejscu.

Zahir

hiper belgomaniak

• Send private message

9

Friday, March 25th 2011, 11:26pm

:) Identyfikacja - tak :) A wizyty przedadopcyjne... może połączyć z tymi osobami od podstaw?
Hm... takie pogotowie ratunkowe pierwszego kontaktu...
EVEREST szczyt porozumienia - nowopowstały ośrodek szkolenia psów na Śląsku - zapraszam do zapoznania się ze stroną internetową: www.dogeverest.pl i aktualnościami na profilu facebookowym: http://www.facebook.com/pages/Everest-sz…9131452?fref=ts Pozdrawiam! Agnieszka Pache :)

Thrima

przyglądający się

• wbb.thread.starter

• Send private message

10

Saturday, March 26th 2011, 11:26pm

Czyli na ten moment widzę to tak:
- Psy do Adopcji, w tym dziale oczywiście aktualne adopcje, może też uda mi się zrobić mapkę która będzie pokazywała rozmieszczenie belgów na mapie Polski.
- Szczęśliwe zakończenia, nie muszę nic tłumaczyć :) .
- Identyfikacja, czyli tekst o tym jak sprawnie zidentyfikować psa, linki do baz etc.
- O rasie, czyli miejsce na kolejny istotny tekst.
- Jak pomóc? Informacje dla wszystkich osób które chciały by jakoś zaangażować się w pomoc.
- Kontakt, baza osób które pomogą z socjalizacją i baza osób które mogą przeprowadzić wizyty przed adopcyjne. Tu może też jakaś mapka zostanie umieszczona.
- Linki, linki do forum, blogu o wychowaniu Raszki :love: , artykułów i wszystkiego co jeszcze może się przydać nowym właścicielom.
Chyba wszystko ogarnęłam :)
Oczywiście wiele informacji będzie się pokrywało z tym, co było już powiedziane na forum, lecz powtarzania pewnych rzeczy nigdy za wiele :D A strona może w prosty i czytelny sposób zbierać ważne informacje w jednym miejscu.
Od poniedziałku zabieram się za stronę. Czekam na dalsze sugestie i pomysły :)
Havamal

Zahir

hiper belgomaniak

• Send private message

11

Wednesday, April 6th 2011, 7:15am

Hm... tak czytam i myśle, że dużo informacji dotyczy belgów ogólnie... być może dałoby się to połączyć z istniejącą belgową stroną? Troche ją rozbudować i umieścić wszystko w jednym miejscu?

Magdalena

zaawansowany belgomaniak

• Send private message

12

Friday, April 8th 2011, 1:40pm

Też jestem za tym, żeby SOS podpiąć pod istniejącą stronę.
I taki pomysł marketingowy ;) Zooplus uruchomił program partnerski, szczegóły tutaj http://www.zooplus.pl/affiliate/zostac_p…m?unique=HTML15
Może warto umieścić ich baner na belgowej stronie, która ma sporą oglądalność. Prowizja mogłaby iść na pomoc belgowym bidom.
Wiem, że sporo osób robi zakupy w zooplusie.
Magda, Ava & Mia

Raz maliniak, na zawsze maliniak!

Kiara

hiper belgomaniak

Occupation: nauczyciel

• Send private message

13

Friday, April 8th 2011, 3:36pm

A ja mysle, ze osobna stronka bedzie duzo bardziej funkcjonalna i przejrzysta, wiec jestem za osobna stronka dla belgow w potrzebie. Oczywiscie, pod istniejaca rowniez mozna ja podpiac.

Co do marketingu- nalezy pytac Marty.

Thrima

przyglądający się

• wbb.thread.starter

• Send private message

14

Friday, April 8th 2011, 7:02pm

Ja myślałam właśnie o stworzeniu niezależnej platformy gdzie będzie można znaleźć wszystkie informacje potrzebne osobie która chciała by adoptować lub pomagać. Wydaje mi się, że informacji jest za dużo i po upchaniu ich na stronie belgowej całość nie będzie czytelna.
Jeśli osoba zarządzająca stroną belgową się zgodzi można by tam umieścić banner lub punkt w menu przenoszący do strony adopcyjnej. Dzięki temu i strona o adopcji będzie łatwa do odnalezienia i wszystko będzie odpowiednio przejrzyste.
Z mojej strony prace nad grafiką trwają lecz w do końca tygodnia mam bardzo mało czasu który mogę jej poświęcić. Większych postępów można spodziewać się w przyszłym tygodniu.
Havamal

masm

hiper belgomaniak

• Send private message

15

Friday, April 8th 2011, 10:32pm

tak jest u Czechów - jest na stronie Klubu link przenoszący na stronę adopcyjną, ale nie funkcjonuje ona w obrębie strony Klubu
Kocham Ugha!!!

Edward Abbey

Kiara

hiper belgomaniak

• Send private message

16

Saturday, April 9th 2011, 6:56am

Wydaje mi się, że informacji jest za dużo i po upchaniu ich na stronie belgowej całość nie będzie czytelna.
Tez tak uwazam.

Jeśli osoba zarządzająca stroną belgową się zgodzi można by tam umieścić banner lub punkt w menu przenoszący do strony adopcyjnej.
Nie ma problemu.

Zahir

hiper belgomaniak

• Send private message

17

Saturday, April 9th 2011, 9:31am

O, super :)

Kiara

hiper belgomaniak

• Send private message

18

Sunday, April 10th 2011, 8:52am

Czy jest osoba, ktora chcialaby sie zajac zdobywniem i ogarnianiem ewentualnych reklam na stronie glownej i zbieraniem kasy za nie?