You are not logged in.

Dear visitor, welcome to FORUM OWCZARKA BELGIJSKIEGO. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Thursday, May 8th 2008, 11:41pm

Zmarł sędzia Piotr Śliwka

W shoutboxie yuli wstawila tę wiadomość i od razu pomyślałam: Ile wspomnień jest związanych z tym człowiekiem.
Zapewne dla jednych są one niezbyt miłe dla innych wprost przeciwnie. Ja się podzielę swoimi na temat Piotra Śliwki.

We Wrocławiu wystawiałam u tego sędziego MEL'a. Wygrał Młodzież (Pewnie nie miał konkurencji ;)), postanowiłam zostać na Bis'ach. Wiedząc o tym że finały w mojej konkurencji znowu sędziuje Śliwka, uczesałam mojego psa inaczej ;) Maksymalnie przypklepałam jego opadający zad, co w belgach jest niedopuszczalne, ale ja wiedziałam że Piotr Śliwka hodował ON'y. Nie pozostało to bez wrażenia na sędzim, tak sobie myślę bo wszedł do finałowej 5. Nic więcej nie uzyskaliśmy ale było to bardzo miłe. :706:

Dużo więcej wspomnień mam związanych z psem mojej koleżanki, beauceronem PORTER Olfactus. Porter od początku swojej kariery wystawowej wpadł w oko Piotrowi Śliwce. Juz na pierwszej wystawie był 2 na Bisach Juniorów właśnie sędziowanych przez tego sędziego. Potem gdy widział tego psa na ringu , zawsze mówił że on sobie kiedyś kupi Beaucerona tak mu się ten pies podoba. Porter wspaniale się porusza i to zawsze Śliwkę łapało za serce.
Po zdobyciu kilku tytułów PORTER przez lata nie jeździł na wystawy. Jego wygląd ewaulował, ruch ciągle ten sam :)
W 2002 na Słowacji odbywała się wystawa europejska. Już teraz nie chce skłamać, ale zgłoszono Portera na nią bez świadomości kto sędziuje. O ile pamiętam jak moja koleżanka zobaczyła że jednak Śliwka, trochę sie załamała. (bodajże była zmiana obsady) No ale pamiętając że zawsze się ten pies, temu sędziemu podobał, pokazała go.
I co? PORTER wygrał !!!! A Piotr Śliwka do końca bez świadomości że to pies z Polski rozmawiał z Moniką po niemiecku. Monice było glupio, bo wyglądało na to że Polacy się zmówili, chodź była pewna że Śliwka zrobił to zupełnie nieświadomie- tak po prostu ten pies wpadał mu zawsze w oko.

Właściwie takie wspomnienia mam na temat Piotra Śliwki. Jedno mogę powiedzieć, zawsze był miły dla wystawców, przynajmniej ja go tak zapamiętałam, a to dla mnie bardzo ważne by jeśli nawet się przegrywa, to w dobrej atmosferze

[i][i]

Michał

belgomaniak

Occupation: Student Medycyny

• Send private message

2

Thursday, May 8th 2008, 11:44pm

[i][i]
www.psysportowe.pl // IPO Team Szczecin
"On jest twoim przyjacielem, twoim partnerem, twoim obrońcą, twoim psem. Ty jesteś jego życiem, jego miłością, jego panem. On będzie twój, wierny i posłuszny, do ostatniego bicia jego serca. Ty jesteś mu winien zasłużyć na takie oddanie"

BeataG

hiper belgomaniak

Occupation: radca prawny, tłumacz

• Send private message

3

Thursday, May 8th 2008, 11:54pm

Ja mam podobnie miłe wspomnienia.

Kraków, czerwiec 2006, pierwsza CACIBówka Wermiego w dorosłej klasie. Niewiele brakowało, żebyśmy w ogóle na tę wystawę nie pojechali, bo Asia z Robertem byli wtedy na zawodach agility w Białymstoku. Ale Goddy zaoferowała się, że mi Wermiego wystawi, więc pojechałam pociągiem. I 17-miesięczny, chudy gówniarz z klasy pośredniej według słów Goddy (ja jeszcze wtedy byłam na etapie chowania się mojemu psu na wystawach) wzbudził wręcz zachwyt sędziego. Piotr Śliwka dał mu wszystko, stawiając go wyżej od psów i suk z otwartej i championów.

Miałam zamiar ponownie wystawić Wermiego u Piotra Śliwki za 2 miesiące w Warszawie... :(

['] ['] [']
Beata & Wermut (terwik) & Yasser (terwik)

Roland Jasłowsk

początkujący belgomaniak

Occupation: wykształ.wyższe-mgr inż.ochrona środowiska w gospodarce

• Send private message

4

Friday, May 9th 2008, 8:58am

Mam miłe wspomnienia o NIM [i][i]
www.porebianka.prv.pl

Ewa K.

hiper belgomaniak

• Send private message

5

Friday, May 9th 2008, 9:20am

o kurcze... my też mamy wspomnienia z nim związane... i to całkiem sporo.... zarówno od strony organizacji wystaw psów jak i od strony wystawców...
['] ['] [']

Ewa, 2 malinowe dziewczyny: Etna (Dziki Dzik) i Arti (Wiewiór) i miłościwie im panujący :pleasantry: Ozzy Osbourne
ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONKĘ!

ataga

hiper belgomaniak

• Send private message

6

Friday, May 9th 2008, 9:26am

Dla mnie najbardziej porażające jest to, że Pan Śliwka był pełnym życia, energii,dobrego humoru oraz wielkich planów na przyszłość człowiekiem. Miał od lat duże problemy ze zdrowiem, ale nigdy nie wyglądał ani nie zachowywał się jak człowiek chory, wręcz przeciwnie - swoją witalnością bił na głowę tych najmłodszych działaczy kynologicznych. Myślę, że taka postawa życiowa jest warta naśladowania - on nigdy do samego końca się nie poddał.
Co do jego gustów sędziowskich...hmm...teraz już nie warto pisać żle... ;) ale na jego usprawiedliwienie należy powiedzieć, że jego pierwsze uprawnienia sędziowskie to ONy, potem robił poszerzenie na inne rasy owczarków. Ja go ceniłam za wielką miłość do naszej polskiej rasy owczarka nizinnego, był jej wielkim pasjonatem i wiele lat temu posiadaczem wiodącego reproduktora tej rasy (dla mnie przede wszystkim wspaniałego psychicznie psa). No i chyba znał się na ludziach :) Bo na jednej z imprez sędziowskich, kiedy siedzieliśmy razem przy jednym stole i ja odmawiałam wszystkim w koło trunków mocno wyskokowych nagle usłyszałam; Oooo koleżanka nie pijąca? Długo się nie utrzyma w tym towarzystwie. :) To były prorocze słowa :) :) :)

rani

zaawansowany belgomaniak

• Send private message

7

Friday, May 9th 2008, 9:46am

Takie wiadomości zawsze walą mnie jak obuchem w glowę!
Co do ocen eksterieru belgów pewnie można mieć różne wrażenia,ale jak napisała Martan ,obycie ringowe zawsze było bez zarzutu .
Ruch to była jedna z najważniejszych rzeczy na które ten sędzia kładł nacisk,dobrze ruszający się pies miał u Niego wielkiego plusa.
[i][i]

Michał

belgomaniak

Occupation: Student Medycyny

• Send private message

8

Friday, May 9th 2008, 10:32am

http://www.zkwp.pl/zg/
www.psysportowe.pl // IPO Team Szczecin
"On jest twoim przyjacielem, twoim partnerem, twoim obrońcą, twoim psem. Ty jesteś jego życiem, jego miłością, jego panem. On będzie twój, wierny i posłuszny, do ostatniego bicia jego serca. Ty jesteś mu winien zasłużyć na takie oddanie"

MonikaSz

hiper belgomaniak

Occupation: Hydrotechnik

• Send private message

9

Friday, May 9th 2008, 12:30pm

['] ['] [']
To był jedyny polski sędzia, który na wystawie oceniał mi suczysko. Miło wspominam pogawędkę z nim po ocenie Yagulca ...

Anda

hiper belgomaniak

• Send private message

10

Friday, May 9th 2008, 1:21pm

Bardzo miło wspominam.
Pierwsza wystawa młodziutkiej Corsy w klasie dorosłej Opole 2000 rok.
Wygrała w konkurencji 5 suk,potem w porównaniu z championką.Była bardzo miła atmosfera na ringu.
Ostatnio Kraków 2006 tym razem sukces Fiesty,parno duszno ,ale zawsze pan sedzia z klasą.
Żal ze już sie nie spotkamy ,zachowam miłe wspomnienia....
Pozdrowienia od Corsy,Fiesty i małej JoyJoy

mareczek

hiper belgomaniak

Occupation: zootechnik, biolog.

• Send private message

11

Friday, May 9th 2008, 6:31pm

Brak słów...
Wystawiałem sie u Niego wiele razy, zawsze było bardzo sympatycznie. On rozładowywał napięcie i tremę samym wyglądem.
Rude jest piękne!

Kiara

hiper belgomaniak

Occupation: nauczyciel

• Send private message

13

Friday, May 9th 2008, 8:47pm

Godelaine

hiper belgomaniak

Occupation: Koordynator ds Zatrudniania

• Send private message

14

Friday, May 9th 2008, 10:08pm

Re: Zmarł sędzia Piotr Śliwka

Quoted from ""martan""

Jedno mogę powiedzieć, zawsze był miły dla wystawców, przynajmniej ja go tak zapamiętałam, a to dla mnie bardzo ważne by jeśli nawet się przegrywa, to w dobrej atmosferze

Mi trochę głupio, bo po wystawie krakowskiej (wspominanej prze Beatę) dla mnie ten pan stał się synonimem tego, co w sędzim najgorsze. I nie, nie mówię o ocenianiu. Ale właśnie o podejściu do wystawcy. Do dziś pamiętam, że z całych sił powstrzymywałam się, żeby nie powiedzieć kilku słów na temat jego kultury. I że powstrzymała mnie tylko myśl, że zaraz będę wchodziła z Wermim na ring. Trochę przykre, że niestety tylko takie mam o nim wspomnienie...

Mimo wszystko żal [']
Pozdrawiamy
Goddy, Desti, Eksi i Falka
ZAPRASZAMY NA BLOG DESTI, EKSI i FALKI

Sol

hiper belgomaniak

• Send private message

15

Friday, June 6th 2008, 11:17am

[*][*][*] :(

dobrze,że chociaż tyle osób będzie go wspominać mile !! to najlepszy hołd dla każdego człowieka!!
- Ty jesteś rodem z piekła, a ja jestem rodem z nieba... nic więcej nie potrzeba!